Taneční sezona v TS Ballara

Taneční sezóna v TS Ballare

Jako každý rok se tanečníci po jarní akademii vydávají na soutěže s choreografiemi, které poctivě od září trénovali.  V letošním roce jsme vybrali i několik nových soutěží, abychom získali nové zkušenosti.

Děvčata ze skupiny Bees si odvezla krásné třetí místo za skladbu s pom-pom ze soutěže Dance Box Jilemnice.

Následovala soutěž v Třebechovicích, odkud si první místo dovezla skupina Stars, krásné druhé místo získaly mažoretky ze skupiny Bublinky a třetí místo naši malí Broučci, Koťata a také mažoretky Cherry.

Také nejmladší Medvídci se vydali na soutěž do Nového Města a přivezli krásnou plyšovou stonožku a ocenění za nejmenší tanečníky – některým jsou pouhé dva roky.

Následovala víkendová soutěž v Rychnově, kde nocovaly skupiny Bees, Teens a Stars. Ostatní skupiny přijely vždy ráno autobusem. Užili jsme si zde spoustu legrace a odvezli si           dvě druhá místa (Bees) a čtyři třetí místa (Broučci, Lvice, Stars, Cherry).

V květnu nás čekala soutěž v Týništi nad Orlicí, odkud si třetí místo přivezla skupina Stras za moderní sestavu Sweet love.

Nejstarší skupina Bees se vydala do Hradce Králové a zde v krásně nasvíceném Aldisu zatančila sestavu s pom-pom. Velkou odměnou pro děvčata bylo skvělé první místo a medaile pro celý tým. Byl to pro nás velký zážitek, protože jsme na tuto soutěž nejeli s žádnými ambicemi, ale spíš na zkušenou. O to větší byla radost.

Malé mažoretky se také zúčastnily soutěže ve Dvoře Králové.

Nyní nás však ještě čeká již desátý ročník domácí soutěže „O rtyňskou zvonici“, na kterou zavítají tanečníci z blízka i dáli. Poté se rozloučíme se sezónou tradiční Mini-akademií a odměnou pro děti z TS Ballare bude cesta za pokladem. Také však myslíme na naše nové taneční kamarády a 7.6. je uvítáme na hale při zápisu nových členů. A po prázdninách opět HURÁ do tance.

Musím však také poděkovat všem sponzorům, rodičům a lidem, kteří nás podporují – jsme za ně moc rádi a vážíme si jejich přízně.